Kontrolní listy k veřejným zakázkám – novinka- 2 dny

Kód: A/228
Termín: 11.12.2024
Čas konání: 11. a 12. 12. 2024
9:00 - 13:30
Místo konání:
Praha (Senovážné nám. 23) nebo online (vyplňte v přihlášce požadovanou variantu)
Cena bez DPH: 4850,- Kč
Elektronická přihláška: ZDE
Přihláška (Word): ZDE
Číslo akreditace MVČR: AK/PV-683/2023

Kontrolní listy k veřejným zakázkám

Kontrolní listy k veřejným zakázkám

Novinka - prodlouženo na 2 dny - oba dny jsou prezenčně (Praha) včetně živého přenosu (je tedy možná účast online) a včetně záznamu, který budou mít účastníci (online) k dispozici.

Pro velký úspěch semináře, který pomocí otázek z kontrolních listů provádí celým zadávacím řízením a jeho obsah byl tedy objemný, byl rozšířen o druhý vyučovací den, který bude zahrnovat i praktické ukázky pochybení a způsobu vyplňování kontrolních listů, tedy kontroly vlastní veřejné zakázky.

Účastníkům kurzu budou představeny kontrolní listy, které jsou součástí metodiky používané ke kontrole veřejných zakázek. Na konkrétním kontrolním listu otevřeného řízení budou účastníci provedeni „krok za krokem“ kontrolou vzorové veřejné zakázky, která bude doplněna výkladem základních oblastí důležitých pro správné zadání veřejné zakázky.

Je předpokládána základní znalost zákona, kurz ale není vhodný pro experty na zadávání veřejných zakázek.

Pro koho je seminář určen:

 • pro zadavatele veřejných zakázek, kteří se chtějí seznámit s prací s kontrolním listem k VZ za účelem ověření a kontroly správnosti postupů ve vlastních zakázkách
 • pro kontrolory a auditory, poskytovatele dotací, které návodným způsobem kontrolní listy provedou náležitostmi, které by měla kontrolovaná veřejná zakázka splňovat

Základním cílem kurzu je, vytvořit si soubor otázek a odpovědí, které je možné uplatnit pro kontrolu veřejných zakázek, a to jak v případě kontroly postupu ve vlastních zadávacích řízeních nebo při kontrole zakázek příjemce dotace.

Co si představit pod kontrolním listem?

Kontrolní listy k veřejným zakázkám obsahují stovky otázek, které jednoduchým a věcným způsobem  směřují k hlavním zásadám, které má daný typ a druh veřejné zakázky splňovat. Seminář se zabývá konkrétními příklady k daným otázkám, jak odpovědi ověřovat, jak jednoduše sestavit základní strukturu kontrolované zakázky, aby se nám s kontrolním listem pracovalo co nejefektivněji.

Určení a předpokládané znalosti: Je předpokládána alespoň základní znalost zákona, kurz ale není vhodný pro experty na zadávání veřejných zakázek.

Aktualizace kurzu leden 2024

 • Metodické stanovisko č. 2 k Metodickému pokynu CHJ č. 13 Kontrola finančních prostředků poskytovaných z EU fondů 2021-2027
 • Aktualizovány, přidány či odstraněny položky
  • odstraněno 25 otázek,
  • přidáno 65 otázek,
  • upraveno 272 otázek,
  • upraveno 204 položek paragrafů a odstavců
 • Vhodná pomůcka pro kontrolu veřejných zakázek (jak ze strany kontroly, tak samotných dodavatelů)
 • Účastnící obdrží rozsáhlé materiály, díky kterým je snadnější orientace ve velkém množství kontrolních otázek, které odkazují na konkrétní ustanovení zákona a návod, jak s otázkami pracovat

Forma konání - Prezenčně i online

V přihlášce prosím označte, na jakou formu semináře se hlásíte.

 

Komentáře

No Thoughts on Kontrolní listy k veřejným zakázkám – novinka- 2 dny

Leave A Comment